Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Akční únikové hry

Máte rádi výzvy? Akční únikové hry dokonale prověří spolupráci ve vašem týmu, budete potřebovat chytrost, hbitost a možná i lstivost.

Úniková hra s pohybem

Nebaví vás řešení hlavolamů, hledání zámků, vyberte si únikovou hru v této kategorii. Oproti klasickým únikovkám se jedná spíše o sportovní úkoly, vyšplhat pro klíč, něco přelézt atd. 

Hry ve stylu pevnosti Boyard

Určitě jste už viděli soutěžní pořad Pevnost Boyard, soutěžící postupně vstupují po jednotlivcích, ale i ve skupině do místností, kde na ně čekají většinou fyzické úkoly. Za úspěšné splnění daného úkolu obdrží klíč nebo v závěru soutěže indicii. 

Podobný systém najdete v Praze, konkrétně v největší únikové hře Prison Island. Celkem zde najdete 30 místností s rozdílnými úkoly. Každý úkol vyžaduje po hráčích nějakou schopnost, především to je šikovnost, hbitost a hlavně týmová spolupráce.

Stejný princip hry najdete v Terezíně. Téma hry se každý rok mění včetně jednotlivých úkolů, je to jediná hra v České republice, kterou si budete chtít znovu vyzkoušet.

V podobném duchu si můžete zahrát Únik ze žaláře nebo Saw, vaším hlavním úkolem bude uniknout z pasti a opustit místnost. Opět je zde kladen důraz na týmovou spolupráci.

Kingdom Come na tvrzi Malešov

Z trochu jiného soudku je únikovka inspirována českou historickou počítačovou hrou. Vydáte se na tvrz Malešov, kde si užijete velkolepé dobružství. Ve hře vystupují historické postavy, atmosféra této únikové hry je prostě skvělá.